Experti varují před odkládáním technické kontroly.

20.03.2021

Evropská unie plošně prodloužila platnost technických kontrol aut o deset měsíců. Každý, komu na vozidle propadne do konce června technická, může dál jezdit. Experti však varují, ať lidé kontroly vozidel neodkládají.

"Technickou kontrolu zbytečně neodkládejte. Právě tam mohou technici odhalit vážnou závadu. Například nižší účinnost brzd. Nyní právě kvůli prodloužení je přitom úplně prázdno," vyzývá majitel stanice technické kontroly Jan Mareš. Stejně tak řidiče varují i pojišťovací experti. Radí, aby lidé se svými automobily a motorkami na technickou kontrolu nejeli jen v okamžiku, kdy k tomu mají vážný důvod.

"Umím si představit, že pojišťovny budou při každé nehodě vozu s prodlouženou technickou kontrolou zkoumat jeho reálný stav důsledněji než u běžných nehod," říká pojišťovací agent z jihu Čech.

Největší pojišťovny v zemi, tedy Allianz, ČSOB Pojišťovna, Kooperativa či Česká podnikatelská pojišťovna, se shodují, že více než doklad budou při nehodách řešit reálný technický stav vozidla.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/technicka-kontrola-auto-nehoda.A210316_190447_domaci_mama?