Novinky

 


Žádné statistiky, žádné rozbory. Zeptali jsme se přímo technika na stanici technické kontroly, co jsou nejčastější důvody, že auta neprojdou. S některými závadami vám pomohou jen v servisu, zatímco jiné jsou o lenosti majitelů.

Třetina českých řidičů používá zimní pneumatiky celoročně, často jim přitom na zimu nezbývá dost hluboký vzorek. A stále se najdou i tací, kteří v zimních měsících vyrážejí na letních gumách. Každé 17. auto, které v zimě nabourá, nemá přezuto. Jak jste na tom vy?

Evropská unie plošně prodloužila platnost technických kontrol aut o deset měsíců. Každý, komu na vozidle propadne do konce června technická, může dál jezdit. Experti však varují, ať lidé kontroly vozidel neodkládají.

Státní fond dopravní infrastruktury podepsal smlouvu s vybraným dodavatelem systému evidence vozidel v rámci projektu elektronické dálniční známky. Ta začne v České republice platit od ledna příštího roku. Vybrána byla společnost Asseco Central Europe, a.s. Zároveň běží lhůta pro podání námitek v soutěži na zajištění provozu prodejních míst...