Začnou rekonstrukce pražských mostů. Očekávají se dopravní komplikace

14.01.2022

V Praze se letos budou stavět a rekonstruovat některé mosty. Začala stavba Štvanické lávky, pak se bude stavět Dvorecký most. Další mosty pak, včetně vytíženého Barrandovského, čekají opravy. Po celé Praze tak pravděpodobně vzniknou i dopravní problémy.

V Praze oficiálně začala výstavba Štvanické lávky. Rozpočet je stanoven na 298 milionů korun. "Jedná se o lávku, která má spojit Holešovice s Karlínem rampou na ostrov Štvanice," prohlásil projektový manažer Michal Kunc. "Lávka je navržena v šířce čtyř metrů, tak, aby byla kapacitní pro chodce i cyklisty a zároveň v nouzových případech i pro integrovaný sbor záchranný," dodal.

Letošek je podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra rokem změny. "Ještě se chystáme zahájit stavbu Dvoreckého mostu," avizoval.

Dvorecký most by měl zlepšit propojení mezi zlíchovským a podolským břehem Vltavy. Náklady na stavbu se odhadují na zhruba 970 milionů korun a měla by být hotová v roce 2025.

Bude se také rekonstruovat. Libeňský most je v havarijním stavu. Letos začne rekonstrukce za 2,2 miliardy koruny a dokončena by měla být v roce 2025.

Ani Čechův most se nevyhne opravám, které vyjdou na přibližně 20 milionů korun. Technický stav mostu je v uspokojivém stavu, opravit však potřebuje umělecká výzdoba.

Do druhé etapy oprav vstoupí i nejvytíženější dopravní stavba v metropoli. Barrandovský most čekají opravy jeho horní části a očekává se, že by mohly způsobit dopravní kolaps. "Lhát nebudu, netěším se, snad to bude zvládnutelný," řekl už jeden z pražských řidičů.

Opravy této důležité dopravní tepny vyjdou na bezmála 550 milionů korun a jsou plánovány do roku 2026. Dají se tak očekávat několikaleté dopravní komplikace.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/452620-zacnou-rekonstrukce-prazskych-mostu-ocekavaji-se-dopravni-komplikace?campaignsrc=tn_clipboard